„Zkvalitnění a rozšíření výuky pro 2. stupeň ZŠ Dobřichovice“

Výběrové řízení na stavební akci „Zkvalitnění a rozšíření výuky pro 2. stupeň ZŠ Dobřichovice“

V červnu 2010 proběhlo výběrové řízení na akci „Zkvalitnění a rozšíření výuky pro 2. stupeň ZŠ Dobřichovice“.

Celý text výzvy je ke stažení zde.

Zápis z výběrového řízení je ke stažení zde.

Aktuální informace o projektu:

V dnešních dnech probíhá ukončení projektu Zkvalitnění a rozšíření výuky pro 2. stupeň ZŠ Dobřichovice, v rámci něhož je rekonstruována část školní budovy v ulici Palackého. Jedná se o novější křídlo školní budovy ze třicátých let minulého století, které bylo kompletně modernizováno, tak aby všechny učebny odpovídaly současným přísným požadavkům na prostory pro výuku. Zároveň vznikly v podkroví této budovy tři zcela nové učebny, čímž dochází ke zvýšení kapacity naší základní školy, která se, díky soustavnému trendu nárůstu počtu obyvatel v našem regionu, dlouhodobě potýká s nedostatkem učeben. Tato rozsáhlá stavební úprava školní budovy byla z 80 % hrazena  z fondů Evropské unie, konkrétně z ROP NUTS2 Střední Čechy. Celkové náklady projektu dosáhly  necelých 10 mil. Kč. V této souvislosti bychom rádi zmínili, že efektivním procesem výběrového řízení došlo ke slevě na dodávky stavebních prací a vybavení učeben o přibližně 1,75 mil. Kč, což znamená především úspory EU a tedy i občanů Dobřichovic. I když ve zrekonstruované budově již probíhá výuka, za definitivní ukončení tohoto, pro letošní rok patrně nejdůležitějšího projektu našeho města, lze považovat až polovinu prosince, kdy dojde k odevzdání Závěrečné zprávy projektu a k podání žádosti o proplacení dotace jejím poskytovatelem.

Na rekonstrukci novější části školní budovy by v budoucnu měla navázat další, ještě rozsáhlejší stavební akce, v rámci níž dojde ke zbourání starší části školy z roku 1862 a dostavbě moderního křídla školní budovy.