Přístavba Mateřské školy

Otevření nové třídy mateřské školy

V neděli 1. března 2015 proběhlo slavnostní otevření nově dokončené třídy v přístavbě Mateřské školy Dobřichovice. Prohlídku prostor přístavby, která byla se slavnostním otevřením spojena, si nenechalo ujít několik desítek občanů, především pak rodičů s dětmi, které budou novou třídu zanedlouho navštěvovat. Slavnostní přestřižení se účastnil pan Ing. Václav Chytil, ředitel Úřadu Regionální rady Střední Čechy, který byl poskytovatelem dotace na tuto přístavbu.

Hned následující den po otevření noví třídy, v pondělí 2. března se zaplnila tato třída dvaadvaceti novými dětmi z Dobřichovic. Celkem máme tedy nyní v mateřské škole 119 dětí v pěti třídách (Berušky, Modrásci, Sluníčka, Kytičky a nyní otevřená třída Včeličky). Čeká nás však ještě dokončení poslední, šesté třídy, která se též nachází v nové přístavbě, ale není dosud dokončena a zařízena. Tato třída (s názvem Čmeláci - symbolika z důvodu, že létají nad zemí, třídy jsou také nad zemí v patře) by měla být dokončena během letních prázdnin tak, aby do ní mohly začít chodit další děti již od letošního září. Spolu s dostavbou druhé třídy přístavby je v plánu též dokončení prací na fasádě mateřské školy a úprava parkování podél pozemku školy. Po dokončení této druhé etapy by měla být kapacita naší mateřské školy bezmála 150 dětí, čímž se stane největší mateřskou školou na Praze-západ.

Nové třídy jsou zajímavé též tím, že díky speciálně navrženému nábytku umožňují, po jeho odsunutí, i využití jako malé tělocvičny.

Rád bych poděkoval všem, kteří se na stavbě a celém projektu podíleli. Jmenovitě pak paní ředitelce Monice Víškové, která musela zajistit provoz školy v provizorních podmínkách stavby a místostarostovi Michaelu Pánkovi, který stál u zrodu tohoto projektu a dovedl stavbu do úspěšného závěru. Zároveň bych chtěl popřát všem dětem, které budou do nových tříd školky chodit, paním učitelkám, kuchařkám a ředitelce, aby se jim v nových prostorách líbilo.logo rop

pohled na budovupohled na budovu MŠ

foto ze slavnostního otevření

interiér školky ze dne otevření