Obnova a rozšíření ploch veřejné zeleně v intravilánu města Dobřichovice

Logo OPŽP

V rámci projektu "Obnova a rozšíření ploch veřejné zeleně v intravilánu města Dobřichovice", který byl realizován v letech 2010 - 2012 došlo k výsadbě nové zeleně v několika ulicích našeho města. Jednalo se o výsadbu stromové a keřové zeleně v ulicích Březová, Jiráskova, 5.května, Všenorská, Pod Penzionátem, Viničná, Na Plzeňce, Ke Křížku, Anglická, Polní a na několika pozemcích ve vlastnictví města.

Výsadbu stromů, navržených Ing. Ivanou Řehákovou v druhové skladbě javor, třešeň, bříza, lípa, jasan a keřů buxusu provedla firma Kaisler, s.r.o, která byla vítězem výběrového řízení na tuto akci.

Akce s celkovými náklady ve výši přesahující 900 tis. Kč byla podpořena z dotace z Operačního programu Životní prostředí ve výši 613264,- Kč. Dotace se skládala z prostředků Státního fondu životního prostředí a Evropského fondu pro regionální rozvoj.