Městský les - Dotace

Město Dobřichovice žádá pravidelně o dotace, které jí pomáhají starat se s péčí řádného hospodáře o městský les.

V rámci projektu SZIF z Programu rozvoje venkova, Investice do ochrany melioračních a zpevňujících dřevin 2020, byly vybudovány dřevěné oplocenky, které ochrání meliorační a zpevňující dřeviny vysazené v Dobřichovickém lese. Jedná se o lokality U Dubu a v povodí potoka Kluček. Tyto lokality, na nichž se vyskytoval smrk ztepilý v téměř 100% zastoupení, byly poškozeny probíhající kůrovcovou kalamitou a musely být vytěženy. Plochy po těžbě byly obnoveny dřevinami více odolnými klimatické změně, a to konkrétně duby, buky, javory a jedlemi. S ohledem na zajištění zdárného odrůstání těchto nově vysázených porostů byly výsadby ochráněny proti zvěři oplocením, přičemž bylo preferováno dřevěné oplocení před drátěnou variantou. Podpora SZIF pokryla náklady na dřevěné oplocení ze 100 %.

plakát publicita