Mobilní aplikace

logo

google playapp store

 

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 4
DNES: 206
TÝDEN: 2129
CELKEM: 967990

Svátek

Svátek má Lýdie

Obsah

Mistrovství ČR

Ve dnech 8.-11.7. proběhlo Mistrovství České republiky v jachtingu. Regata se konala na lipenském jezeře v obci Černá v Pošumaví. Na startovní listině lodní třídy Fireball bylo 38 posádek z České republiky, Slovinska, Irska a Velké Británie. Závodu se účastnili závodníci ze světové špičky. Například Jeremy Davy z Británie byl v roce 2002 mistrem světa, dále úřadující mistři Irska a Švýcarska. Naději na dobrý výsledek pro dobřichovickou reprezentaci přinášely posádky ve složení: Karel Kýhos – Jaromír Rokusek na lodi Neptun a Jirka Svoboda – Michal Šára na lodi Nowaco.

Samotnému mistrovství předcházel tréninkový závod „O krále Šumavy“ , který proběhl za velice silného větru o rychlosti kolem 65 km/h . Takové podmínky naprosto vyhovují mladé ambiciózní posádce lodi Nowaco, která byla na tomto závodě jediným zástupcem Dobřichovic. Po několika velmi dobrých dojezdech a životní rozjížďce, při které projeli cílem pátí, skončili celkově na vynikajícím desátém místě.

Během mistrovského závodu se odjelo deset rozjížděk za proměnlivého větru a deštivého počasí. Trať byla vytyčena jako trojúhelník a jezdilo se vždy třikrát dokola a pak cíl. Tomuto způsobu závodění se říká okruhový jachting a záleží pouze na pořadí nikoliv na čase dojezdu. Po čtyřdenním zápolení vypadaly konečné výsledky takto:

1. CZE Tomáš Musil - Jan Štantejský
2. IRL Carthy Shane Mac - Thomson Anoy
3. GBR Jeremy Davy - Scott David
11. Dobřichovice Karel Kýhos – Jaromír Rokusek
17. Dobřichovice Jirka Svoboda – Michal Šára 

Stránka

  • 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Stránka

  • 1